O Nas

Wydajemy unikalne, piękne książki dla dzieci, świeżo upieczonych rodziców i kobiet w ciąży.

Pomysły na nowe produkty czerpiemy z codziennych rozmów i spotkań z rodzicami, zainteresowanymi rozwojem swoich pociech. Zależy nam, aby sprostać ich oczekiwaniom i wymaganiom. Wszystkie pomysły testujemy na dzieciach – swoich, znajomych i wielu innych rodziców, którzy nam pomagają (dziękujemy!). Współpracujemy z wieloma lekarzami, psychologami oraz specjalistami, z którymi zawsze konsultujemy nasze pomysły, tak by nasze produkty nie tylko bawiły, ale i rozwijały.

Wszystko co tworzymy, robimy z pasją. Chcemy, aby każdy nasz produkt wzbogacał życie dzieci i rodziców i cieszymy się z każdego słowa uznania.

Zapraszamy do współpracy!

Opinie

Drodzy Rodzice!
Z ogromną przyjemnością obejmuję opiekę naukową nad serią książeczek „Oczami Maluszka”.
Jako pediatra i neonatolog na co dzień zajmuję się niemowlętami. Wprowadzam także młodych rodziców w świat opieki nad ich dzieckiem. Pokazuję im, w jaki sposób prawidłowo zajmować się nowonarodzonym maleństwem, by zapewnić mu harmonijny rozwój.

wiecej...

Badania wskazują, że noworodek najlepiej dostrzega to, co znajduje się w odległości 20–30 centymetrów od jego twarzy. Widzi około trzydzieści razy słabiej od dorosłych. Jego świat przypomina obraz oglądany przez zamarzniętą szybę. Już od początku życia dość dobrze widzi kontrastowe zestawienia: czerń i biel, pod warunkiem, że wzory są duże. Mimo tych kłopotów ze wzrokiem, już kilka minut po przyjściu na świat potrafi rozpoznać twarz mamy.
Rozwój wzroku maluszka można stymulować, ale trzeba to robić z umiarem. W drugim i trzecim miesiącu życia dziecko chętnie patrzy na dwukolorowe, kontrastowe ilustracje. Należy pomalutku zbliżać i oddalać obrazki od twarzy dziecka.
Moje wieloletnie doświadczenia przekonały mnie, że dzieci rozwijają się znacznie szybciej, jeżeli mają stały, bezpośredni kontakt z rodzicem. Bowiem właściwa opieka nad maleństwem to nie tylko umiejętność przewijania, karmienia czy kąpania, lecz także kontakty emocjonalne. Niezwykle ważne jest budowanie od najwcześniejszych chwil bliskiej relacji rodzica z dzieckiem.
Dlatego też, wszystkim rodzicom, szukającym pomysłu na urozmaicenie codziennych kontaktów ze swoimi pociechami, polecam serię książeczek „Oczami maluszka”. Unikalna formuła tej książki wspomaga proces rozwoju niemowląt, a wspólne spędzanie czasu ułatwia budowanie więzi emocjonalnej rodzica z dzieckiem.
W 3 książeczkach z tej serii znajdziecie atrakcyjne ilustracje, specjalnie dobrane z myślą o najmłodszych. Pozwolą Wam one opowiadać maluszkowi o otaczającym go świecie. Książeczki „Oczami Maluszka” to również znakomite wprowadzenie w świat książek, dzięki któremu Wasze dziecko rozpocznie wieloletnią przygodę z literaturą.
Szczerze polecam te książeczki każdemu rodzicowi.

Dr Bożena Kociszewska-Najman

dr n. med. Bożena Kociszewska-Najman jest Ordynatorem Oddziału Neonatologii I Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, posiada specjalizację II stopnia w dziedzinie pediatrii oraz neonatologii. Jest doświadczonym specjalistą w obu tych dziedzinach. Od 1999 roku związana z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym (dawniej: Akademia Medyczna w Warszawie).

Wzrok jest dla człowieka podstawowym zmysłem orientacji w otoczeniu, jednak w momencie narodzin jest również najsłabiej rozwiniętym zmysłem. W okresie niemowlęcym wzrok rozwija się bardzo intensywnie. Początkowo świat widziany oczami dziecka jest dwuwymiarowy, bez głębi a także nie jest jeszcze rozwinięte widzenie stereoskopowe czyli uzyskiwanie spójnej informacji z sygnałów płynących z obu oczu. Aby maluszek mógł dobrze widzieć otaczającą go rzeczywistość, potrzebuje długiego treningu.

wiecej...

Okres wrażliwości dla rozwoju widzenia głębi oraz widzenia stereoskopowego jest ograniczony, dlatego tak ważne są wczesne doświadczenia związane z odbiorem bodźców wzrokowych.
Odpowiednie bodźce wzrokowe to takie, które są dopasowane do możliwości widzenia niemowlaka.. Niemowlęta początkowo skupiają wzrok na brzegach przedmiotów. Ich uwagę przykuwają obrazy w kontrastowych zestawieniach. Noworodki lubią patrzeć na proste wzory, wyraźnie zaznaczone kontury, większe rozmiary oraz czarno-białą kolorystykę.
W pierwszych miesiącach życia dla dziecka najatrakcyjniejsze są zatem książeczki i zabawki w kontrastujących barwach, najlepiej czarno-białe takie, jak seria książeczek Oczami maluszka. Zachęcam do stymulowania wzroku maluszka już od pierwszych dni życia, to nie tylko dbanie o prawidłowy rozwój wzroku dziecka ale również wspaniały sposób na spędzanie wspólnego czasu z dzieckiem, nawiązywanie z nim więzi emocjonalnej.

Anna Czyżewska

psycholog, psychoterapeuta
www.psychoterapiawarszawa.com